Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
10 Nisan Polis Bayramı
10.04.2017  
Türk Polis Teşkilatımızın 172. Kuruluş Yıldönümü ülkemiz genelinde olduğu gibi Bartın İlimizde de düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı. 172 yıllık tarihine nice şan, şeref ve kahramanlık destanlarını sığdıran, kökleri tarihin derinliklerinden günümüze kadar bu ülkenin ortak kültür ve değerleriyle beslenip büyüyen Türk Polis Teşkilatı, halkına hizmet yolunda bu ülkenin birlik ve bütünlüğünü korumak için, gerektiğinde gözünü bile kırpmadan seve seve can vermeyi ve bu topraklar için kanını dökmeyi kendisine en şerefli görev bilmiştir.
 
Bu kutlu görev uğrunda milletimizden aldığımız güçlü destekle dürüst, tarafsız, insan haklarına ve yasalara saygılı, Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, hukukun üstünlüğüne gönülden inanmış polis teşkilatının mensupları olarak halkımıza en iyi hizmeti sunmak öncelikli hedefimizdir.
 
Görevimizi yerine getirirken, halkımızın huzur ve güvenliği için yasaların bize verdiği yetki ve sorumluluklarımızın bilincinde olacağız. Milletimize hizmet yolunda hiçbir fedakârlıktan kaçınmayacağız.
 
Kamu düzeninin sağlanması, suçların işlenmeden önlenmesi, halkın ırz, can ve mal emniyetinin sağlanması, toplum ve toplum düzenine yönelik mevcut ya da muhtemel tehlikelerin bertaraf edilmesinde halkın sağduyu ve işbirliğinin ne kadar önemli olduğu 15 Temmuz hain darbe kalkışmasıyla bir kez daha ortaya çıkmıştır.
 
Milletimizin kısıtlı imkanlarıyla vatan savunması için alınan tankını, topunu, uçağını, silahını içimize sızdırılmış hainler vasıtası ile çalan, bu milletin bekasına ve varlığına son vermek isteyen, düşmanlara kendi aklını ve bedenini teslim etmiş hain terör örgütü FETÖ ve hiçbir zaman bu terör örgütünün elemanı olduğunu kabul etmeyen mensupları 15 temmuz günü milletten çaldıkları ile milletin ruhuna, kalbine, geleceğine saldırmıştır.
 
Gözlerini kan bürümüş olan bu caniler hiçbir tereddüt göstermeden milletimizin üzerine, Türkiye Büyük Millet Meclisine, Cumhurbaşkanlığı Külliyesine, Kamu Kurumlarımıza ve Terörle Mücadele eden kahraman vatan evlatlarına tankla, topla, silahla, uçak ve helikopterden ağır silahlar ve füzelerle ateş edebilmişlerdir. Bunca masum vatan evladının kanını döktükten sonra tatbikat yapıyorduk diyerek, yüzsüzlüğün alçaklığın dibine vurmuşlardır.
 
Aziz milletimiz; seçilmiş hükümetine, Cumhurbaşkanına, ordusuna ve polisine sahip çıkmış, atılan bombalara göğsünü siper etmiştir. Doğuştan asker, doğuştan mehmetçik, doğuştan vatan ve özgürlüğüne aşık olan milletimiz, kahraman ordumuzun vatan sevdalısı subay ve askerleriyle, kahraman polis teşkilatımızın hainlerden temizlenmiş kadrolarıyla el ele vererek hain darbe girişimini püskürtmüş, tüm dünyaya Türk Milletinin ne içeriden ne de dışarıdan esir alınamayacağını bir kez daha göstermiş ve demokrasi sınavını bir kez daha başarıyla geçmiştir.
 
15 Temmuz karanlık gecesinde 62 polis 179 sivil, 5 asker olmak üzere toplam 246 şehidimiz ve 2186 yaralımız vardır. Allah hepsinden razı olsun.
 
Vatanımızın milletiyle bölünmez bütünlüğüne yönelik içeride her türlü fitne ve terör saldırılarına karşı, milletimizin bekasına yönelik sınırlarımız ötesinde yürütülen operasyonlar ve 15 temmuz hain darbe girişiminde göğüslerini silah ve bombalara siper ederek tankların altına yatan ve şehadet şerbetini içmek için hiçbir tereddüt göstermeyen kahraman vatan evlatlarını, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Operasyonlar esnasında ve hain kalkışma gecesinde yaralanan kahraman gazilerimize acil şifalar diliyorum.
 
Demokrasi yolunda, vatan ve millet uğruna şer odakları ile yapılan mücadelede devletinin, seçilmiş hükümetinin, askerinin ve polisinin her zaman yanında duran ve bizleri bağrına basan aziz milletime, Bartın halkına şükranlarımı sunuyorum.
 
Milletimize hizmet yolunda yürütülen her türlü çalışmalarımızda işbirliği içerisinde olduğumuz Adliye teşkilatından, sağlık çalışanlarına, Milli Eğitim camiasından, Bartın Üniversitesine ve Bartın Belediyemize,  Başta Sayın Valimiz olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarının değerli yönetici ve çalışanlarına, siyasi partilerimize ve sivil toplum örgütlerine teşekkür ediyorum.
 
Aramıza polis okullarından mezun olarak yeni katılan, gelişleriyle gücümüze güç katan (37) genç arkadaşıma hoş geldiniz diyor başarılar diliyorum.
 
Bartın halkının huzur ve güvenliği için gece gündüz demeden fedakarca çalışan, aldıkları emirleri harfiyen yerine getirmek için üstün gayret gösteren çok kıymetli mesai arkadaşlarıma ve büyük bir anlayışla evlerinde onların dönüşünü bekleyen ailelerine, çalışmalarımızı yakından takip eden ve kalbi bizimle birlikte atmaya devam eden emekli meslek büyüklerime ayrıca teşekkür ediyor, sağlık ve esenlikler diliyorum.

 

Bu duygu ve düşünceler ile Polis Teşkilatımızın 172. Kuruluş Yıldönümü etkinliklerinde döviz ve pankartlarıyla, mesaj, telgraf ve çiçek göndermek suretiyle veya bizzat gelerek bizleri yalnız bırakmayan ve hissiyatımıza ortak olan tüm misafirlerimize, Bartın halkına ve kıymetli öğretmen ve öğrencilerimize şahsım ve teşkilatım adına teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

 

 

                                                                                                                  İsa AYDOĞDU

                                                                                                         Bartın İl Emniyet Müdürü

                                                                                                           1. Sınıf Emniyet Müdürü

 
 
 • İçişleri Bakanlığı
 • BİMER
 • Bilgi Edinme
 • EGM ÇOCUK
 • Polis Radyosu
 • Kurumsal E-Posta
 • E-Devlet
 • Polsan
 • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
 • Ulusal Ulaştırma Platformu
 • TUBİM