Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
10 Nisan Polis Bayramı
 
Milletimizin emniyetinin ve huzurunun güvencesi Türk Polis Teşkilatımızın 173. kuruluş yıl dönümü nedeniyle düzenlemiş olduğumuz törenimize teşriflerinizden dolayı şahsım ve teşkilatım adına hoş geldiniz der en içten saygılarımı sunarım.

Bugün halkımızın sevgi ve güvenini kazanmış, milletimizin huzuruna, birlik ve beraberliğimize kast eden, tüm saldırıları kahramanca önlemiş, bu uğurda canları pahasına mücadele eden, hukukun üstünlüğü, insan haklarına saygılı ve demokratik toplum ilkelerinden ödün vermeden, anayasa ve yasalara sadakatle görev yapan polis teşkilatımızın 173. kuruluş yıldönümünü sizlerle kutlamaktan büyük onur ve mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum.
Kıymetli misafirler; Polis olarak dürüst, tarafsız, meslek etiği çerçevesinde, temelinde vatan, millet ve insan sevgisi bulunan bir anlayışla halkımıza en iyi hizmeti sunmak, halkımızla bir ve beraber olabilmek öncelikli hedefimizdir.

Görevimizi yerine getirirken, milletimizden aldığımız güçle, Bartın halkının huzur ve güvenliği için yasaların bize vermiş olduğu yetkiyi doğru, yerinde ve zamanında kullanacağımızın ve bu görevler uğruna hiçbir fedakârlıktan asla kaçınmayacağımızın bilinmesini isterim.

Modern devletin en önemli görevi, kamu düzenini korumak ve yönetim yetkisini aldığı toplum ile bireylerin güvenliğini sağlamaktır. Suç ya da kabahatlerin işlenmeden önlenmesi, halkın ırz, can ve mal güvenliğinin sağlanması, toplum ve toplum düzenine yönelik mevcut ya da muhtemel tehlikelerin bertaraf edilmesi tüm kamu kurum ve kuruluşlarının, sivil toplum örgütlerinin ve vatandaşlarımızın işbirliğini gerektirmektedir. Bartın polisi olarak bu çalışmalarda bizlerden desteğini esirgemeyen başta Sayın Valimiz olmak üzere iş birliği içerisinde olduğumuz tüm kamu kurum ve kuruluşlarının değerli yöneticileri ile çalışanlarına, sivil toplum örgütlerine ve Bartın halkına şükranlarımı arz ediyorum.

15 Temmuz darbe girişiminde ve Zeytin Dalı Harekâtında Vatanımızın milletiyle bölünmez bütünlüğüne yönelik devam eden saldırılar karşısında gece gündüz demeden sürdürülen operasyonlarda, göğüslerini silah ve bombalara siper ederek şehadet mertebesine ulaşan, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK ve silah arkadaşları olmak üzere aziz şehitlerimizi rahmetle anıyor ve yakınlarına baş sağlığı diliyorum. Kahraman gazilerimize de acil şifalar diliyorum.

Buradaki programdan sonra Bartın şehitliğine giderek aziz şehitlerimizin manevi huzurunda dua edeceğiz. Tüm misafirlerimizi davet ediyoruz.

Bu duygu ve düşünceler ile Polis Teşkilatımızın 173. Kuruluş Yıldönümü etkinliklerinde mesaj, telgraf ve çiçek göndermek suretiyle veya bizzat gelerek bizleri yalnız bırakmayan ve hissiyatımıza ortak olan tüm misafirlerimize şahsım ve teşkilatım adına teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.

 ​


 
 

                                                                              Ogün VURAL

                                                                  Bartın İl Emniyet Müdürü

                                                                   1. Sınıf Emniyet Müdürü​
 
 
 • İçişleri Bakanlığı
 • CİMER
 • Bilgi Edinme
 • EGM ÇOCUK
 • Polis Radyosu
 • Kurumsal E-Posta
 • E-Devlet
 • Polsan
 • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
 • Ulusal Ulaştırma Platformu
 • TUBİM