Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
Bartın Valiliği’nden Anlamlı Etkinlik
17.05.2017  
Bartın Valimiz Sayın Nusret DİRİM “Engelliler Haftası” kapsamında yürekleri büyük engelli vatandaşlarımız ve fedakâr aileleri için özel olarak düzenlenen yemeğe katıldı.
 
Ülkemiz genelinde olduğu gibi Bartın İlimizde 10 Mayıs - 16 Mayıs tarihleri arasında kutlanmakta olan Engelliler günü münasebetiyle birbirinden anlamlı etkinlikler düzenlendi. Düzenlenen söz konusu etkinliklerden birisi de Bartın Öğretmenevi’nde gerçekleştirildi. Yürekleri büyük engelli vatandaşlarımız ve fedakâr aileleri için özel olarak düzenlenen etkinliğe Bartın Valimiz Sayın Nusret DİRİM ‘in yanı sıra İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Osman ASLAN, İl Emniyet Müdür Vekili Haluk DEMİR,  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Mahmut ŞAHİN, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Feridun GÜLER, Halk Eğitim ve Akşam Sanat Okulu Müdürü Mehmet Asım ÖZDEMİR, Toplum Destekli Polislik Şube Müdürü Tümer YILMAZ, Türkiye Sakatlar Derneği Bartın Şubesi Başkanı Ferit KURULAN, Yürekleri büyük engelli vatandaşlarımız ve fedakâr aileleri katıldılar.
 
Düzenlenen yemekte bir konuşma yapan Bartın Valimiz Sayın Nusret DİRİM;
Engelli vatandaşlarımızın mevcut sorunlarını çözebilmeleri, karşılaştıkları engelleri en kolay biçimde aşabilmeleri, yaşamlarını en kaliteli bir şekilde sürdürebilmeleri, yaşamları esnasında kendileri ve çevreleriyle barışık sağlıklı bir iletişim kurabilmeleri için devlet olarak tüm imkânların seferber edildiğini belirtti.  Çok eski yıllarda engelli bireyi bulunan ailelerin utandıklarını, diğer insanlarla iletişimlerini sonlandırarak içlerine kapandıklarını gördüklerini dile getiren Bartın Valimiz bugün burada olduğu gibi yaşamlarından son derece keyif ve mutluluk duyan, engelli vatandaşlarımızı görmenin kendisinin son derece memnun ettiğini söyledi. Engelliler gününü yürekten kutlayan Bartın Valimiz ile sohbet ederek kendisine soru sorma fırsatı da bulan engelli vatandaşlarımız, bol bol hatıra fotoğrafı da çektirdiler. Türk Sanat Müziği ezgileri eşliğinde yenen yemekte Bartın Valiliği Sosyal Yardımlaşma Vakfı Proje Uygulama Eğitim Merkezinde eğitim alan dezavantajlı çocukların   halk oyunları gösterisini büyük bir keyifle seyreden Bartın Valimiz, çocuklara Kanka Polis Madalyası takıp, çeşitli hediyeler takdim etti.
 
Düzenlenen etkinlikte engelli vatandaşlarımız ve aileleri kendileri için özel olarak Bartın İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü‘nün katkılarıyla “Her sağlıklı insan bir engelli adayıdır’’ sloganı ile hazırlanan “Engelleri Birlikte Aşalım” isimli Tümer YILMAZ fotoğraf sergisini gezdiler.
 
 
 • İçişleri Bakanlığı
 • BİMER
 • Bilgi Edinme
 • EGM ÇOCUK
 • Polis Radyosu
 • Kurumsal E-Posta
 • E-Devlet
 • Polsan
 • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
 • Ulusal Ulaştırma Platformu
 • TUBİM