Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
KUZEY RÜZGARI BARTINDAN ESTİ
05.12.2018  
​      Bartın Emniyet Müdürlüğümüz Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından 2018 yılı içerisinde ilimizde “Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı” (ÇOGEP) kapsamında 08-18 yaş aralığında bulunan çocuk ve gençlerimizin, sosyal, kültürel ve eğitim alanında gelişimlerine destek sağlanıp, suça karışmalarını önlemek, toplumla barışık, öz güveni yüksek, devletine, milletine aidiyet duygusu taşıyan, topluma faydalı bireyler yetiştirilmesi amacı ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü, Aile, Çalışma Ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü ile ortaklaşa Kuzey Rüzgarı isimli proje gerçekleşmiştir.
      Proje kapsamında;
     Toplam 40 öğrencimize Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğümüz ile ortaklaşa 2 ay süreli olarak servis hizmetleri de sağlanarak, antrenör eşliğinde, karate ve yüzme kursları düzenlenmiş olup, bu kurslara katılan öğrencilerimize gerekli olan spor malzemeleri temin edilerek, kurs bitiminde malzemeler kursiyerlere hediye edilmiştir.
      40 öğrencimize tarihi ve kültürel yerlerimizi gezmek ve öğrenmek amaçlı, 1 sağlık personeli, 2 rehber öğretmen, 1 TURSAP belgeli Profesyonel tur rehberi ve 2 Toplum Destekli Polis eşliğinde iki günlük Ankara ilimize kültür gezisi düzenlenmiştir. Gezimizin ilk gününde Eski Meclis ve Müzesi, Yeni Meclis ve Müzesi, Anıtkabir ve Ankara Kalesi gezilerek 4 Yıldızlı bir otelde konaklama yapılmıştır. İkinci günde ise Etnografya Müzesi, Anadolu Medeniyetleri Müzesi, Devlet Resim Ve Heykel Müzesi, Keçiören Estergon Kalesi ve Augustus Tapınağı gezdirilerek geziye katılan tüm öğrencilerimize Emniyet logolu şapka ve sweat shırt hediye olarak dağıtılmıştır.
      Çocuklarımızın Devlete ve Vatana olan aidiyet duygusunu artırmakla birlikte, hoşça vakit geçirerek Polis halk ilişkilerini geliştirmek için çocuk ve gençlerimize İl Kültür Turizm Müdürlüğü büyük salonunda, 350 kişinin katılımıyla “ Vatan Millet Sevgisi temalı Dağ 2 “ filmi izlettirilmiş olup, film boyunca çeşitli ikramlarda bulunulmuştur.
     Eğitimin desteklenmesi ve vatandaş polis işbirliğini artırmak amacıyla 300 İlköğretim öğrencisine kırtasiye malzemesi (Okul çantası-5 çeşit defter-kalemlik-kuru boya- pastel boya- kurşun kalem vb.) temin edilmiştir.
Merkeze bağlı tüm liselerimizde okuyan öğrencilerimize basit güvenlik tedbirleri ile suç ve suçlu ile mücadele yöntemleri, Trafik güvenliği ve cinsel istismar konularında, seminerler planlanmış olup, öğrencilerimize seminerlerde hediye edilmek üzere Bartın Emniyet Müdürlüğü logolu, ajanda ve tükenmez kalem temin edilmiştir.
     “ÇOGEP” kapsamında düzenlenmiş olan Kuzey Rüzgârı projemizde, faaliyetlerin tamamlanması neticesinde 30.11.2018 tarihinde, Karate ve Yüzme Kursuna katılarak başarı ile bitiren 40 öğrencimize, sertifikaları Sayın Valimiz Sinan GÜNER, Sayın Emniyet Müdürümüz Ogün VURAL, İl Protokol üyelerimiz ve Proje ortağı kurumlarımızın Temsilcileri ile birlikte Kursiyerlerimizin ailelerin katıldığı, Proje kapanış etkinliği düzenlenmiştir. Proje kapanış etkinliğimize katılan Sayın Valimiz Sinan GÜNER yapmış olduğu konuşmasında; “Projenin başarılı olması demek, çocuk ve gençlerimizin rehabilitasyonu,  Milli ve manevi değerlerimize sahip çıkarak, yaşadığı topluma faydalı bireyler olarak yetiştirilmesi demektir” diyerek, Çocuk ve Gençlerimize verilen önemi vurgulamışlardır.
      Proje Kapanışı etkinliği sertifikaların verilmesi ve müzikli eğlence programı ile sona ermiştir.
 
 
 • İçişleri Bakanlığı
 • CİMER
 • Bilgi Edinme
 • EGM ÇOCUK
 • Polis Radyosu
 • Kurumsal E-Posta
 • E-Devlet
 • Polsan
 • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
 • Ulusal Ulaştırma Platformu
 • TUBİM