Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
GECE KARTALLARI BARTIN’DA GÖREVE BAŞLADI
01.03.2019  
       Bartın İl ve İlçelerimizden toplam 60 adet yiğit gencimizin Emniyet Teşkilatımızın saflarına katılmasının mutluluğunu ve gururunu Bartın halkımız ile birlikte paylaşmaktan onur duymaktayız.
          Türk Polis teşkilatımızın geçmiş tarihinde çok önemli bir yere sahip olan bekçilerimiz, yıllarca bekçi baba namıyla suçluların korkulu rüyası, Vatandaşlarımızın ise hızır gibi yetişen yoldaşı ve arkadaşı olmuştur. Zamanla nesli tükenen bu kahramanlarımız Sayın Cumhurbaşkanımızın direktifleri ve Sayın İçişleri Bakanımızın da büyük destekleriyle Bartın İl Emniyet Müdürlüğümüz kadrolarına dahil edilmiştir.
           İlimizde işlenen suçların büyük bir çoğunluğu kişilere ve mal varlığına karşı işlenen suçlardan oluşmaktadır. Son 1.5 yıl içerisinde Bartın İl Emniyet Müdürümüz Sayın Ogün VURAL'ın talimatlarıyla da alınan emniyet tedbirleri neticesinde tüm suç türlerinde Bartın ilimizde büyük bir düşüş yaşanmıştır.
           2017-2018 yılları arasında Bartın ilimizde Malvarlığına karşı işlenen suçlarda %42.9'luk bir azalış meydana gelmiştir Tüm bu olay türlerinde yaşanan düşüşün yanı sıra yine alınan tedbirler sayesinde suçluları yakalama sayımız artmış, olayları aydınlatma oranımız yükselmiştir. Bartın İl Emniyet Müdürlüğümüz kadrolarına dahil olan çarşı mahalle bekçilerimiz ile önümüzdeki yıllarda da hem suç önleme hem de suçlu yakalamada Bartın İl Emniyet Müdürlüğü olarak daha büyük başarılar elde etme gayretindeyiz.
           Özellikle İlimizde geceleri ev ve işyerlerinde meydana gelen hırsızlık olaylarının cereyan ettiği alanlarda görevlendirilen Çarşı ve mahalle bekçilerimizin sayesinde İlimiz olarak geçmişte suçların önlenmesinde sağladığımız büyük başarıyı İlimizde göreve başlayan genç ve dinamik yeni bekçi kadrolarımız ile çok daha ileriye götürüleceğinden Bartın halkımızın hiçbir şüphesi olmasın.Özellikle İlimizde geceleri ev ve işyerlerinde meydana gelen hırsızlık olaylarının cereyan ettiği alanlarda görevlendirilen Çarşı ve mahalle bekçilerimizin sayesinde İlimiz olarak geçmişte suçların önlenmesinde sağladığımız büyük başarıyı İlimizde göreve başlayan genç ve dinamik yeni bekçi kadrolarımız ile çok daha ileriye götürüleceğinden Bartın halkımızın hiçbir şüphesi olmasın.
           Bartın İlimizde mahallelerde, meydanlarda, cadde ve sokaklarda görevlendirdiğimiz ve yine mevcut İlimiz kadrolarındaki motorize, yaya ekipler ve Polis Merkezi Amirlikleri ile koordineli olarak görev alan Çarşı Mahalle Bekçilerimiz şimdiden Bartın halkımızın sevgilisi ve suçluların da korkulu rüyası olacaktır.
           Bartın'da çocuklarımızın gülen yüzü, istikbali Bartın halkımızın güvenliği için tüm Bartın İl Emniyet Müdürlüğü görevlileri olarak 24 saat görev başında olmaktan gurur duymaktayız.
KAMUOYUNA SAYGIYLA DUYURULUR
 
 
 • İçişleri Bakanlığı
 • CİMER
 • Bilgi Edinme
 • EGM ÇOCUK
 • Polis Radyosu
 • Kurumsal E-Posta
 • E-Devlet
 • Polsan
 • Emniyet Teşkilati Mensupları Hanımları Yardımlaşma Derneği
 • Ulusal Ulaştırma Platformu
 • TUBİM